Jak szybko odrastają brwi? Jak wyhodować gęste brwi?

Jak szybko odrastają brwi? Jak wyhodować gęste brwi
Rate this post

Odpowiedni kształt oraz kolor brwi potrafią całkowicie odmienić wizerunek. Gęste, zdrowe włoski są ozdobą twarzy i grają pierwsze skrzypce w każdym makijażu, gdyż podkreślają oko i optycznie je otwierają. Wiele czynników może mieć jednak negatywny wpływ na stan brwi. 

Jak zapuścić brwi które nie rosną?

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich brwi. Przebyte choroby, niektóre leki oraz szkodliwe czynniki mogą źle wpływać na stan brwi. A więc jak zapuścić gęste brwi? 

 Na początku warto zdać się na naturalne, w pełni bezpieczne produkty, które mogą zaskakująco dobrze wpływać na porost włosków. Jednym z takich produktów jest olejek rycynowy, który jest naturalny, tani i praktycznie bezzapachowy. Będzie to również dobry wybór dla osób, które zastanawiają się jak pogrubić brwi. 

Chcąc przyspieszyć efekty, można skorzystać ze skoncentrowanych odżywek i serum. Ich formuła bardzo często oparta jest głównie na składniku o nazwie biomatoporost, który ma działanie podobne do sterydów. Ze względu na silnie działające produkty należy zachować ostrożność podczas aplikacji.

Ile odrastają brwi po zagojeniu?

Po nieudanych zabiegach kosmetycznych pierwszym zadawanym pytaniem jest jak szybko zapuścić brwi? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, aczkolwiek pocieszający jest fakt, że brwi wyrwane z cebulkami odrastają. Zastanawiając się jak odzyskać brwi warto rozważyć wykonanie makijażu permanentnego, który pozwoli uzyskać dowolny kształt, kolor oraz pozytywnie wpłynie na wyraz twarzy. Osoby, które nie chcą decydować się na tak trwały zabieg mogą skorzystać z kilku rad, które podpowiedzą jak wyhodować brwi.

ile odrastają brwi po zagojeniu?
Fot. ile odrastają brwi po zagojeniu?

Najważniejsze jest regularne nawilżanie skóry, masaż, który przyspieszy wzrost cebulek i oczywiście sumienne nakładanie ulubionego preparatu, który wzmocni włoski i zapewni im zdrowy wygląd. Gdy brwi są dość problematyczne doskonale może sprawdzić się mydełko do brwi. Nanoszone przy pomocy dołączonej szczoteczki pozwala w kilka chwil uzyskać odpowiedni kształt, który utrzyma się przez wiele godzin.

Cienkie brwi jak pogrubić?

Każdy organizm jest inny i w innym tempie będą rosły poszczególne włoski, również brwi. A więc nie można jednoznacznie odpowiedzieć jak szybko odrastają brwi. Proces ten może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Chcąc uzyskać jednak natychmiastowy efekt, na przykład na wieczorne wyjście warto wykonać odpowiedni makijaż. Kredka w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia włosków oraz cień pozwolą nadać brwiom pożądany kształt i nieco je przyciemnić. Doskonałym zabiegiem jest również laminacja, która dodatkowo odżywia włoski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.