Ile trwa powrót do naturalnego koloru włosów?

ile trwa powrót do naturalnego koloru włosów
Rate this post

Zdarza się tak, że w pewnym momencie swojego życia mamy ochotę na zmiany, decydujemy się więc na powrót do swojego naturalnego koloru włosów. Jest to o tyle trudne zadanie i bardziej kolor włosów farbowanych odbiega od naszego koloru naturalnego.

Nie bez znaczenia jest też to, jak długo mamy już włosy farbowane- wieloletnie i wielokrotne stosowanie preparatów koloryzujących mocno utrwala kolor.

Mimo tego- nie jest to niemożliwe, a powracając do naturalnego koloru włosów uwalniamy się od konieczności wykonywania regularnej koloryzacji ze względu na pojawiające się odrosty. Ile trwa powrót do naturalnego koloru włosów i jak wygląda ten proces w praktyce? 

Kilka sposobów na to, jak zbliżyć się do swojego koloru naturalnego 

Rudy kolor włosów- genetyka, a dokładniej gen MC1R i jego dziedziczenie sprawia, że dziecko może mieć właśnie taki kolor włosów. Czasem taki kolor jest czymś pożądanym- innym razem czymś, co skłania kobiety do poddania się koloryzacji. Na pewnym etapie naszego życia możemy chcieć pozbyć się efektów długoletniej koloryzacji.

Włosy rosną u niektórych kobiet wolniej, a u niektórych szybciej. Trzeba więc poczekać na to, aż włosy odrosną w całości, oczywiście jednak jest to o tyle trudne, że może nie wyglądać zbyt estetycznie. Można więc powiedzieć, że całkowity powrót do naturalnego koloru włosów trwa tyle, ile trwa odrośnięcie włosów na całej długości.

Są jednak sposoby na to, jak zejść z czarnego koloru lub też jak osłabić mocno brązowe tonacje. Można zastosować technikę ombre na włosach, która charakteryzuje się stopniowaniem danego koloru na całej długości włosów tak, aby złagodzić linię odcięcia odrastających włosów oraz tych pofarbowanych. Ombre pozwala na stopniowe wygaszenie koloru, a dodatkowo wygląda bardzo estetycznie i modnie. Oczywiście, oznacza, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i przyjąć, że będzie to pewien proces. 

Jak zejść z czarnego koloru włosów- domowe sposoby

O ile skomplikowane tonacje na włosach zazwyczaj wykonujemy w salonie fryzjerskim, można spróbować kilku sposobów możliwych do zastosowania w domu na własną rękę. Jeśli samodzielnie nakładamy sobie farbę koloryzującą- możemy za każdym razem wybierać odrobinę jaśniejszą tak, aby stopniowo zmieniać kolor włosów w kierunku pożądanego.

jak zejść z czarnego koloru włosów
Fot. Jak zejść z czarnego koloru włosów

Przejście z czarnego do blondu może być jednak bardziej skomplikowane, ale będzie to dobry patent na to, jak zejść z czarnego do brązu. Wśród domowych receptur można też Można spróbować zastosować płukanki z sody oczyszczonej lub z soku z cytryny. Najprawdopodobniej te sposoby okażą się skuteczne w przypadku, kiedy włosy były farbowane tonerem lub farbą półtrwałą. 

Z czarnego do blondu czyli czym jest dekoloryzacja? 

Bardziej radykalne przejścia kolorystyczne na włosach, które były poddane wieloletniej koloryzacji zazwyczaj wymagają bardziej zaawansowanych rozwiązań. Zastanawiając się, jak ściągnąć czarną farbę z włosów pozostaje tak naprawdę jedna skuteczna odpowiedź- poprzez poddanie włosów dekoloryzacji. Oznacza to wywabienie ze wszystkich włosów wszelkich sztucznych pigmentów.

Czas dekoloryzacji może być różny, a zależy od tego, jak mocno pigment wniknął we włosy i jak jest go dużo. Bardzo intensywne, ciemne kolory będą wymagały więcej czasu. Mimo wszystko dekoloryzacja to najlepsza odpowiedź na to, jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru w krótkim czasie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.